734 11 33 88 info@nasveterinar.cz

Magnetoterapie

24. 04. 2022

  • LÉČÍ BOLEST
  • VHODNÉ PRO SENIORY
  • NAPOMÁHÁ REGENERACI
  • PRO VŠECHNA PLEMENA

Indikace

ORTOPEDIE: artróza, zánět šlach, kloubů, poúrazová péče

KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ: záněty kůže, atopické ekzémy

UROLOGIE: chronické záněty prostaty, zvětšená prostata, záněty močových cest

REGENERACE JATER

ZÁNĚTY SLINIVKY BŘIŠNÍ

Pro koho je magnetoterapie vhodná?

Magnetoterapie je vhodná pro všechny věkové kategorie a plemena. Vynikající účinky má při ortopedických obtížích jako je například artróza nebo obtíže s plotýnkami, při zánětech, bolestivých stavech, kožních onemocněních, alergiích, onemocnění ledvin a močových cest a mnoho dalších. Skvělé léčebné účinky po úrazech. Urychluje hojení a snižuje spotřebu léků.

Jak magnetoterapie funguje?

Prostřednictvím elektromagnetické cívky se vytváří pulzní magnetické pole, které zajišťuje vysokou léčebnou činnost.

Jaké má léčebné účinky?

Ovlivňuje látkovou výměnu – Magnetické pole působí na všechny buňky v organismu. Dochází v nich ke změnám povrchových potenciálů, změně propustnosti buněčné membrány, ke zvýšenému prokrvení, okysličení a zásobení živinami. Déle dochází k lepší detoxikaci zplodin z těla.

Zlepšuje prokrvení  – Dochází k lepšímu vázání červených krvinek ke kyslíku. Vlivem polarizace krvinek se snižuje riziko vzniku krevních sraženin, protože jsou pružnější a nemají takovou schopnost se shromažďovat.

Snižuje svalové napětí – Urychluje odplavování kyselých složek (např. kys. mléčná ) a jiných metabolitů. Tyto látky provokují nervové receptory a způsobují bolest.

Urychluje hojení – Aktivuje tvorbu nové tkáně. Vlivem magnetoterapie stoupá hladina proteoglykanů, které jsou nedílnou součástí chrupavek.

Zmírňuje bolest – Působí přímo na nervová zakončení v místech, kde vzniká bolest. Napomáhá také vyplavování endorfinu, „hormonu štěstí“.

Protiotokový účinek – Otoky se rychleji vstřebávají.

Po jakých úkonech je magnetoterapie vhodná?

CHIRURGIE: hnisající rány, popáleniny, rány, zlomeniny

ORTOPEDIE: záněty šlach, záněty kloubů (artritida), úrazy, artróza, problémy s plotýnkami. Artróza – degenerativní onemocnění kloubů. Nejčastěji jsou postiženy klouby kyčelní, ramenní, loketní, kolenní a spojení páteře. Magnetoterapie zmírňuje až zastavuje další prohlubování změn. Problémy s meziobratlovými ploténkami vyskytují se především u malých plemen psů (např. jezevčík), kteří mají dlouhou páteř.

KOŽNÍ CHOROBY: záněty kůže, atopické ekzémy, alergické povrchové záněty kůže, alopecie (ztráta srsti)

UROLOGIE: akutní a chronická prostatitida (zánět prostaty), hypertrofie (zvětšení)  prostaty, záněty močových cest, onemocnění ledvin

REGENERACE JATER, ZÁNĚT ŽLUČNÍKU, ŽLUČOVODŮ

Pro koho není vhodná?

Pro hárající a březí feny, při infekčních onemocněních, maligních nádorech, plísňových infekcích a zvířat s epileptických stavy.

Jak často magnetovat?

Čím častěji, tím lépe. V ideálním případě 2-3x týdně.

Další informace a objednání

Pro více informací nebo objednání nás neváhejte kontaktovat na telefonu 734 11 33 88 nebo na emailu info@nasveterinar.cz.